Apsaugokite vaikų dantis nuo skausmo – pasinaudokite nemokama silantavimo programa

silantavimas

Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirta skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Užpildžius vageles specialiomis silantinėmis medžiagomis – nelygumuose nesikaupia maisto likučiai ir bakterijos, palengvėja dantų valymas. Silantinės medžiagos išskiria fluorą, todėl krūminiai dantys ne tik apsaugomi, tačiau ir sutvirtinami.

Ėduonis – tai viena plačiausiai paplitusių dantų ligų, vaikų ir paauglių tarpe. Ją lemia daugelis faktorių, tokių kaip: paveldimumas, burnos higiena, mityba ir kt. Ši liga neretam vaikui sukelia skausmą, uždegimą, dantų estetinės išvaizdos pokyčius. Vaikų krūminių dantų dengimas silantais – apsaugo jautriausias sritis nuo varginančių ėduonies simptomų. Specialistai pastebi, kad silantavus vaikų dantis – kariesio atsiradimo tikimybė sumažėja 80 – 90 proc.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kelis metus po to, kai nuolatiniai dantys išdygsta, jie būna jautriausi ėduoniui. Todėl būtina nedelsti, kadangi silantinėmis medžiagomis dengiami tik visiškai sveiki ir nepažeisti vaikų nuo 6 iki 14 metų dantys. Efektyviausius rezultatus galima gauti tuomet, kai silantuojami ką tik išdygę krūminiai dantys, kurių emalis būna porėtas, nevisiškai miniralizuotas, todėl mažiau atsparus išorės poveikiui.

Dantų dengimas silantais – tai neskausminga procedūra, trunkanti ne daugiau kaip 20 minučių. Padengus dantis plombine medžiaga, pas gydytoją odontologą būtina apsilankyti po 3 mėnesių. Vėliau, svarbu nepamiršti dantis tikrintis profilaktiškai. Tik gydytojo odontologo apžiūros metu, galima įvertinti dantų būklę, o esant būtinybei, pakartoti  silantavimo procedūrą.

Ši procedūra nieko nekainuoja, kadangi jau 11 metų ji finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Primename, kad vaiko sveikatos pažymėjime, kuris privalo būti pristatytas mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, būtinas vaiko dantų būklės vertinimas ir gydytojo odontologo įrašas. Todėl profilaktinė apžiūra – tai puiki proga pasinaudoti nieko nekainuojančia dantų dengimo silantais programa.

Pasirūpinkite savo vaikų dantimis ir kreipkitės į odontologą jau dabar!

Registruokitės telefonu:

Šiaurės klinika – 8 611 47273

Senamiesčio klinika – 8 611 18447

Lašo klinika – 8 612 39890

Prancūzų klinika – 8 37 754000

Share:

Parašykite komentarą