Danties netekimas: implantacija ir kitos alternatyvos

Danties netekimas – problema, su kuria susiduria dalis pacientų, kurie kreipiasi pagalbos į Altadenta kliniką. Dantis gali būti pašalinamas dėl išplitusio karieso, negydyto pulpito, periodonto ligų ar traumos. Prarasti dantys  turi įtakos bendrai šypsenos išvaizdai, kramtymo funkcionalumui bei paciento pasitikėjimui savimi.

Pašalinus dantį, aplink jį esantis kaulas tirpsta, atsitraukia dantenos, vyksta gretimų dantų migracija: antagonistiniai dantys išilgėja, o gretimi dantys – pradeda virsti į prarasto danties vietą. Tai lemia sąkandžio disbalansą, gretimų dantų jautrumo padidėjimą bei kramtymo funkcijos efektyvumo sumažėjimą. 

Protezavimas ant implanto arba dantų tiltu –  tai dvi alternatyvos, kurias gali pasiūlyti Altadenta gydytojai odontologai, siekiantys atkurti prarastą dantį ir jo funkciją. 

 

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Prarasto danties vietą galima atkurti implantu ir suprotezuotu vainikeliu ant implanto. Altadenta klinika siūlo itin aukštos kokybės STRAUMANN arba MEDENTIKA implantus, kurie tarsi atlieka danties šaknies funkciją – sumažina kaulinio audinio praradimą. Po implanto integracijos (dar kitaip žinomo kaip implanto prigijimas) yra protezuojamas vainikėlis, kuris užkerta kelią galimai gretimų dantų migracijai bei atkuria prarastą kramtymo funkciją. Taip yra išsaugomi sveiki gretimi dantys, jie nėra apkraunami papildomu krūviu, tenkančiu kramtymo metu. Taip pat yra skatinamas kaulo stimuliavimas ir regeneracija bei aplinkinių minkštųjų audinių gijimas. 

PROTEZAVIMAS DANTŲ TILTU

Dantų tiltas – gretimų dantų sujungimas tarpusavyje, užpildant prarasto danties tarpą. Tai alternatyva, kuomet yra didelis žandikaulio kaulo praradimas ar vietos trūkumas, kuomet implantacija yra negalima. 

Dantų tiltui pagaminti yra reikalingas gretimų, sveikų danties audinių nušlifavimas, kas lemia gretimų dantų susilpninimą, o kartais ir privalomą endodontinį šaknies kanalų gydymą.

Neretai žiūrint į ateitį, dantų tiltas turi prastesnę perspektyvą, lyginant su prarasto danties vietoje įsriegtu implantu, kadangi tai neužkerta kelio tolimesniam žandikaulio kaulo tirpimui prarasto danties vietoje, o gretimi dantys yra apkraunami papildomu krūviu, kurį turi atlaikyti kramtymo metu. Taip pat, jei prarastas dantis yra estetinėje zonoje (priekinių dantų srityje), dantų tiltas gali atrodyti nenatūraliai. 

LAIKAS IR KAINA

Dantų tiltui pagaminti gali prireikti kelių vizitų, o protezuojant ant implantų – reikia laukti kelis mėnesius, iki implantas integruosis į kaulą ir bus galima uždėti vainikėlį.  

Kainos atžvilgiu, neretai bendra protezavimo dantų tiltu kaina gali būti panaši ar netgi didesnė lyginant su implantu ir protezuotu vainikeliu ant implanto. 

TINKAMO GYDYMO PASIRINKIMAS

Tinkamiausią protezavimo galimybės pasirinkimą gali patarti Altadenta klinikos gydytojai, kurie įvertins visus individualius Jūsų situacijos aspektus bei pasiūlys geriausią gydymo planą, kuris padės atkurti prarastus dantis, kramtymo efektyvumą ir sveiką šypseną. 

Nedelskite ir registruokitės konsultacijai jau dabar!

Registruotis galite:
☎ Numeriu: +370 640 57717
📧 el.Paštu: info@altadenta.lt
💬 Privačia Facebook žinute (Facebook messenger piktograma, apatiniame dešiniajame kampe).