Dantų protezavimas TLK lėšomis: 5 dažniausi pacientų užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų protezavimą kompensuojamą TLK

Dantų netekimas – opi problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės, o net 30 % vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių neturi savų dantų. Netekus kelių ar visų dantų, patiriamas ne tik emocinis diskomfortas, bet ir fizinės problemos – nyksta žandikaulio kaulas, krypsta šalia esantys dantys, keičiasi sąkandis, sutrinka virškinimo sistema, suprastėja žodžių tartis, sunkėja maisto kramtymas. Nepriklausomai nuo prarastų dantų skaičiaus, šią problemą būtina spręsti. Kadangi daugumai pacientų vis dar kyla klausimų dėl dantų protezavimo TLK lėšomis, jūs klausiate – mes atsakome.

 

1. Kas turi teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą?

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai iki 18 metų;
  • asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.
  • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

2. Kur kreiptis norint gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas?

Kreiptis reikia į savo šeimos klinikos arba „Altadenta“ gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas nustatys, ar asmeniui gali būti teikiamos kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos. Nustačius dantų protezavimo pagrįstumą, gydytojas išrašys elektroninį siuntimą.

Visi duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu klinikoje, todėl asmeniui papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti nereikia. Konsultacijos metu asmuo iš karto informuojamas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą arba neįgijimą. Gavęs teisę į nemokamą dantų protezavimą, asmuo turi registruotis pas protezuojantį gydytoją odontologą. Kadangi „Altadenta“ odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su TLK, dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos apmokamos paslaugas suteikusiai įstaigai – pacientui mokėti nereikia. Tačiau, jei išlaidos didesnės, nei kompensuojama suma, pacientas sumoka skirtumą.

3. Kokia suma kompensuojama?

  • Pensinio amžiaus, neįgaliesiems ar onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims kompensuojama suma – 670 €.
  • Vaikams iki 18 metų – 342 €.

4. Kada dėl kompensuojamo dantų protezavimo galima kreiptis pakartotinai?

Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip praėjus 3 metams nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Papildoma išimtis taikoma:

  • vaikams iki 18 metų;
  • asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius ar pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais, jei po dantų protezavimo buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos ir dėl to nebeužtikrinama minimali kramtymo funkcija;
  • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po dantų protezavimo jiems buvo pakartotinai taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, po kurio nebeužtikrinama minimali kramtymo funkcija.

5. Ar dirbantys pensininkai turi teisę gauti kompensuojamą dantų protezavimą?

Teisę į PSDF lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą turi asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, nepriklausomai nuo to, ar jie dirba.

Jei vis dar kyla klausimų dėl dantų protezavimo kompensuojamo TLK, užsukite konsultacijai. „Altadenta“ klinikos gydytojai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir pateiks galimus dantų atkūrimo būdus.

Share:

Parašykite komentarą