Dažniausi tėvų klausimai gydytojui odontologui

Kilus klausimų dėl vaikų burnos higienos ar dantų sveikatos, tėveliai, ieškodami patikimos informacijos, pirmiausia konsultuojasi su gydytojais odontologais. Tikime, kad tai, kas svarbu vieniems, gali būti naudinga ir kitiems, todėl dalijamės dažniausiais tėvų užduodamais klausimais mūsų specialistams.

Ar reikia taisyti pieninius dantis? O gal neverta, nes vis tiek iškris?

Sugedusį pieninį dantį būtina taisyti dėl kelių priežasčių.

  • Pirma, negydomas sugedęs dantis yra realus infekcijos šaltinis.
  • Antra, pieninio danties uždegimas gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgą.
  • Trečia, anksti netekus pieninių dantų, ateityje gali kilti sąkandžio anomalijų. Be to, netekus daugumos pieninių dantų, vaikui sunkiau valgyti.

Kokios dažniausios vaikų dantų ligos ir kas jas sukelia?

Dažniausia vaikų dantų liga – dantų kariesas, kuris dėl pieninių dantų anatomijos ir struktūros neretai pereina į pulpitą. Dantų kariesą dažniausiai lemia nuo dantų paviršiaus nepašalinamos bakterinės apnašos ir nevisavertė mityba.

Ar genetika gali lemti dantų ėduonį?

Dauguma tėvų linkę manyti, kad jei tėvai ar seneliai skundėsi dantų ėduonimi, ir vaikai turės nuolat lankytis pas gydytoją odontologą. Iš tiesų, tik retais atvejais dantų ėduonį lemia genetinės priežastys. Dažniausiai viskas priklauso nuo burnos higienos ir mitybos.

Kaip įpratinti vaiką valytis dantis?

Pradėkite rūpintis vaikų burnos higiena, išdygus pirmajam dantukui, tada kasdienis dantų valymas ateityje kels mažiau sunkumų. Į pagalbą galima pasitelkti išmaniąsias programėles, žaidimus ar daineles. Be to, tėveliai turėtų rodyti pavyzdį vaikams – kartu valytis dantis, nepraleisti nei vieno kasdienio dantų valymo.

Kada vaikui galima dėti metalines plokšteles, norint ištiesinti dantis?

Dėl šio gydymo geriausia konsultuotis išdygus pirmiesiems krūminiams dantims ir keturiems priekiniams dantims. Netinkama dantų padėtis ryškėja nuo šešerių, septynerių metų – tokio amžiaus vaikui jau galima skirti ortodontinę plokštelę.

Jei ir Jums kyla klausimų dėl vaikų dantų sveikatos, visada galite konsultuotis su mūsų klinikos gydytojais odontologais.

Share:

Parašykite komentarą