Kaip paruošti vaikus vizitui pas gydytoją odontologą?

Kaip paruošti vaikus vizitui pas gydytoją odontologą?

Svarbiausias momentas ruošiant vaiką vizitui pas gydytoją odontologą – nemeluoti. Tėvai negali sakyti: „Tau nieko nedarys“, „Būk drąsus ir nebijok, gal tau nieko dantukų daktarė nedarys.“ Jokiu būdu negalima gąsdinti vaiko ar abejoti gydytojo odontologo kompetencija. Vaikai iš tėvų neturėtų girdėti: „Aš ir pats bijau eiti pas gydytoją, bet tau gal bus kitaip?“ Tokiu teiginiu Jūs iškart sukuriate vaikui baimės jausmą, nes: „Tėtis (mama) bijo, o kaip man nebijoti“? Pats pirmas vaiko vizitas pas gydytoją odontologą turi būti malonus. „Altadenta“ odontologijos klinikoje netgi atliekama paslauga – vaiko psichologinis paruošimas. Tačiau dažnai jos net neprireikia, nes gydytojai odontologai geba greitai užsitarnauti vaiko pasitikėjimą ir jį nuraminti.

Vaiko dantų būkle patariama pradėti rūpintis išdygus pirmajam dantukui. Tėvams  rekomenduojama įsigyti dantų šepetėlį, užmaunamą ant piršto, ir kiekvieną dieną valyti nors ir kelis ką tik išdygusius dantukus. Įdomu tai, kad pagal rekomendacijas, vyraujančias Lietuvoje, tėvai savo vaikui dantis turėtų valyti iki aštuonerių metų. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse – iki 10 metų. Būtent iki tokio amžiaus rekomenduojama tėvams rūpintis vaikų dantų valymu, nes manoma, kad tik vaikui išmokus rašyti, jis yra pajėgus savarankiškai ir kokybiškai išsivalyti dantis. Žinoma, savalaikė tėvų kontrolė taip pat pagirtinas dalykas. Labai svarbu, kad pats valydamas dantukus, vaikas neperspaustų šepetėlio ir nepažeistų dantenų.

Siekiant užtikrinti tinkamą vaikų burnos higieną, pasitarnauja specialios tabletės, nudažančios apnašas. Būtent jos leidžia akivaizdžiai pamatyti, ar vaikas kokybiškai išsivalė dantis. Vaikas sukramto tabletę ir išskalauja burną. Jei prieš tai dantys buvo išvalyti nepakankamai gerai, nešvarumų pilnose vietose vaikas mato violetinę ar rožinę spalvą. Kuomet vaikas akivaizdžiai pamato, pvz. violetinę spalvą, kuri signalizuoja, kad dantys išvalyti nepakankamai, tuomet pats noriai bėga jų valyti antrą kartą. Žaidimo forma po truputį vaikui formuojasi teisingi higienos įgūdžiai.

Įdomu tai, kad yra tėvų ir globėjų, kurie mano, kad  prižiūrėti pieninius dantukus neprivaloma, nes šie iškris, o jų vietoje išaugs nauji. Tiesa, šis požiūris nėra teisingas, nes neprižiūrėti pieniniai dantys gali turėti įtakos nuolatinių dantų formavimuisi.