Kas bendro tarp periodonto ligų, osteoporozės ir menopauzės?

Kas bendro tarp periodonto ligų, osteoporozės ir menopauzės?

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad estrogenų terapija yra svarbi, nes padeda sušvelninti menopauzės simptomus. Estrogenai – tai lytiniai hormonai, kuriuos gamina moters placenta ir folikulai kiaušidėse. Medicinoje būtent sintetiniai estrogenai yra dažniausiai naudojami menopauzės nusiskundimams palengvinti.

Kadangi estrogenų lygis menopauzės metu mažėja, moteris ima varginti įvairūs sveikatos sutrikimai, pvz., kaulų tankio išretėjimas, sąlygojantis osteoporozę. Menopauzės metu taip pat iškyla grėsmė dantų bei dantenų sveikatai, nes gali pareikšti dantų skausmas, kraujavimas, uždegimas ir net dantų praradimas.

Brazilijoje vykusio tyrimo metu mokslininkai darė prielaidą, kad estrogenų terapija gali padėti išsaugoti sveikus dantis ir dantenas. Visa su šia moksline studija susijusi informacija buvo publikuota leidinyje Menopause.

Mokslinėje studijoje dalyvavo 492 moterys iš Brazilijos nuo 50 iki 87 metų, iš kurių 113 buvo gydomos nuo osteoporozės, o 379 negydomos. Tyrimo metu siekta išsiaiškinti, ar osteoporozės gydymas gali padėti padidinti kaulų tankį ir sąlygoti geresnę dantų bei dantenų būklę.

Atlikus tyrimą nustatyta, kad moterų grupėje, kuri buvo gydoma nuo osteoporozės, periodonto ligomis sirgo 44 % mažiau tiriamųjų nei toje grupėje, kurioje moterys nuo osteoporozės nebuvo gydomos. Gydymui buvo taikyta arba tik estrogenų terapija, arba estrogenų terapija, kombinuojama su progestinu, kalciu, vitaminu D. Šis tyrimas buvo tęsiamas 6 mėnesius. Yra žinoma, kad osteoporozė gali paveikti visą kūną, taip pat ir žandikaulį. Osteoporozė taip pat gali turėti įtakos periodonto ligų atsiradimui. Ši studija įrodo, kad estrogenų terapija yra veiksminga siekiant išsaugoti sveikus kaulus, dantis ir dantenas. Siekdamos išvengti aukščiau bpaminėtų ligų, vyresnio amžiaus moterims derėtų atsakingai rūpintis ne tik burnos higiena, bet ir sveiku gyvenimo būdu.