Kodėl verta rinktis cirkonio keramikos vainikėlius?

Cirkonio vainikeliai

ryški šypsena

Pristatome vieną pažangiausių dantų protezavimo variantų – cirkonio keramiką. Odontologijoje cirkonio keramikos vainikėliai naudojami plačiai, tačiau yra kiek brangesni nei metalo keramikos vainikėliai. Kokios priežastys lemia cirkonio keramikos ilgaamžiškumą bei šiek tiek aukštesnę kainą? 

21 amžiuje odontologijoje dantų protezavimo sąvoka yra stipriai pakitusi. Anksčiau dantų protezavimas žmonėms reikšdavo iškritusio ar pašalinto danties atkūrimą. Mūsų dienomis dantų protezavimas įgijo platesnę reikšmę. Cirkonio keramika dažniausiai naudojama siekiant atkurti priekinius dantis, tačiau vis daugėja pacientų, norinčių koreguoti nepatinkančią dantų formą ar net atspalvį. Taip pat yra pacientų, kurie pageidauja “uždaryti” plačius tarpdančius. Be aukščiau išvardintų galimybių, cirkonio keramika gali būti naudojama estetinių ortodontinių breketų gamybai. Tokiu atveju breketai yra beveik nepastebimi ir atrodo itin estetiškai bei nesukelia fizinio ar psichologinio diskomforto.

Bemetalė keramika yra sudaryta iš dviejų dalių – keramikinio karkaso bei cirkonio oksido bemetalės keramikos karkaso. Cirkonio keramikos protezai gaminami dengiant baltos spalvos cirkonio karkasą porceliano sluoksniu. Atspalvis preciziškai parenkamas atsižvelgiant į paciento natūralių dantų spalvą.

Cirkonio keramikos vainikėliai atitinka visus estetinius bei funkcionalumo standartus. Jei lygintume su metalo keramika, tai naudojant pastarąją techniką, prie pat dantenų dažnai persišviečia melsva/pilkšva juostelė. Tuo tarpu naudojant cirkonio keramikos vainikėlius, su šia problema nesusiduriama. Cirkonio keramikos karkasas gaminamas individualiai kiekvienam pacientui, todėl idealiai tinka tik konkrečiam asmeniui. Kaip juokauja odontologai, šokant naktiniame klube ir į žmogų atsisukus prožektoriams, ne visada net specialistas atskirs, jog Jūsų priekiniai dantys pagaminti iš cirkonio keramikos. Tuo tarpu metalo keramika skleistų vos melsvą atspalvį.

Svarbiausi cirkonio keramikos privalumai:

 • Tai biologiškai puikiai suderinta medžiaga, kurią organizmas priima kaip savą. Kadangi tai saugi žmogui medžiaga, kaina natūraliai kyla.
 • Nėra alerginių reakcijų.
 • Protezuojant cirkonio keramika, šalia esantys dantys nukenčia mažiau, nes juos šlifuoti reikia mažiau (nereikia slėpti nemalonios metalo spalvos). Išsaugomi natūralūs ir nepažeisti dantys.
 • Cirkonio keramikos vainikėliai yra labai tvirti, todėl atlaiko didelį kramtomąjį krūvį. Dažniausiai cirkonio keramikos vainikėliai naudojami priekiniams dantims, tačiau pacientai juos renkasi ir krūminių dantų protezavimui. Iš cirkonio oksido gaminamos ir tiltinės konstrukcijos, ne tik pavieniai protezai.
 • Nepriekaištingai, estetiškai bei natūraliai atrodantys dantys.
 • Cirkonio keramikos dantys yra pralaidūs šviesai.
 • Cirkonio keramikos vainikėliai yra ilgalaikiai.
 • Cirkonio keramikos vainikėlius galima naudoti žmonėms, griežiantiems dantimis.
 • Jei dantims protezuoti naudojama cirkonio, o ne metalo keramika, nėra melsvos/pilkšvos juostelės prie pat dantenų.
 • Cirkonio keramikos vainikėliai yra stipresni ir patvaresni nei metalo keramikos vainikėliai.
 • Išvengiama metalinių detalių, kurios naudojamos pasirinkus metalo keramiką.
 • Kadangi protezuojant ant implantų, vainikėlis turi kontaktą su dantenomis, naudojant būtent cirkonio keramiką, nebūna uždegiminių reakcijų. Dantenos yra linkusios priaugti prie nupoliruoto cirkonio paviršiaus. Tokiu būdu užkertama galimybė infekcijos patekimui.

Cirkonio keramikos privalumai akivaizdūs, todėl esate laukiami mūsų klinikoje išsamesnei konsultacijai. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai užtikrins nepriekaištingą darbų kokybę. Po protezavimo darbų, Jūs nuoširdžiai džiaugsitės natūraliai atrodančia šypsena!

Share:

Parašykite komentarą