Profesionali burnos higiena. Prevencija – pigiau už gydymą.

Burnos sveikata ir švara – kiekvieno žmogaus siekiamybė, kurią galima užtikrinti periodiškai atliekant profesionalią burnos higieną. Altadenta klinikoje Jūsų burnos švara pasirūpins burnos higienos specialistai Mantas Jatautas ir Eimantė Matukynienė.

 • Kas yra burnos higiena?

Vizitas pas burnos higienos specialistą gali pasirodyti ne itin svarbi rutinos dalis, tačiau tai yra pagrindinė priemonė išsaugoti sveiką ir gražią šypseną ir išvengti gydytojo odontologo įsikišimo. Odontologo kabinetas yra vieta, kurioje turėtumėte lankytis ne tada, kai akivaizdžiai matote defektą burnoje ar pradedate jausti nemalonius pojūčius, tokius kaip blogas burnos kvapas, kraujuojančios dantenos, dantų maudimas ar net intensyvus skausmas. Tam užkirsti kelią padeda reguliarūs vizitai pas burnos higienistą, kurių metu specialistai pašalina virš- ir podanteninius akmenis ir dantų apnašas. Taip apsaugomi ne tik dantys, bet ir apie dantis esantys minkštieji audiniai (dantenos). Atverti burnos higienos specialisto kabineto duris rekomenduojama ne rečiau, kaip kas 6 mėnesius. Laikantis rekomendacijų, užtikrinsite burnos sveikatą ir sumažinsite išlaidas, kurios atsiras, jei reguliariai nesilankysite pas burnos higienos specialistą.

Kaip pavyzdį, galima pateikti automobilių servisą, kur Jūsų burnos ertmę palyginsime su automobiliui, o reguliarią burnos higienos procedūrą – profilaktinei automobilio patikrai. Kur kas pigiau bei naudingiau Jūsų automobiliui yra atlikti periodines apžiūras ir pastebėti smulkius gedimus ankstyvajame laikotarpyje nei laukti, kol gedimai išryškės ir taps sudėtingesniais bei kainuos kur kas brangiau, nei pastebėjus juos laiku. Lygiai taip pat yra ir su Jūsų burnos sveikata: profesionali burnos higiena gali padėti užkirsti kelią burnos ligoms joms dar neprasidėjus ar įsisenėjus, jeigu reguliariai lankysitės pas mūsų burnos higienos specialistus. 

 

 • Reguliariai atliekamos burnos higienos nauda

Burnos higienos specialistas atlieka itin svarbią rolę, siekiant užtikrinti Jūsų dantų sveikatą, kur burnos higienos procedūros dėka yra pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Dauguma danties kietųjų audinių pažeidimų yra dėl ant danties paviršiaus esančių minkštųjų apnašų, kuriose yra apstu bakterijų. Ilgainiui minkštosios apnašos kalcifikuojasi ir tampa dantų akmenimis, kurie ne tik tampa puikia terpe bakterijoms daugintis, bet ir traumuoja dantenas, kas lemia dantenų recesiją ar rimtesnes problemas, tokias kaip periodontitas. 

Burnos higienistas taip pat yra ir burnos higienos priežiūros instruktorius, padedantis Jums įsisavinti dantų priežiūros metodus suteikdami ne tik teorines žinias, bet ir pademonstruodami jas praktiškai.

Burnos  higienos metu atliekama:

 • Minkštųjų apnašų ir dantų akmenų valymas;
 • Pigmentinių dėmių nuvalymas;
 • Dantų, plombų poliravimas;
 • Kietųjų danties audinių praturtinimas fluorido jonais;
 • Paciento edukaciją: burnos higienos instruktažas ir individualių burnos higienos priemonių parinkimas (tarpdančių šepetėlis, vieno danties šepetėlis, liežuvio valiklis ir kt.). 

 

 • Dantenų ligos

Dantenų ligos yra itin opi problema su kuria susiduria daugelis. Kol gingivitas – ankstyva kraujuojančių dantenų fazė – yra nesunkiai išgydoma liga, negydoma ji – gali turėti itin rimtų pasekmių, tokių kaip periodontitas, liaudiškai vadinama parodontozė, kuriai prognozuojant yra galimas dantų netekimas. Ši liūdna perspektyva yra viena svarbiausių priežasčių,  kodėl reikia kuo anksčiau užkirsti kelią dantenų ligoms. Altadenta klinikos burnos higienistai padės jums išlaikyti nepriekaištingą dantenų sveikatą.

 • Blogas burnos kvapas

Nemalonus burnos kvapas (halitozė) yra opi problema, kuri gali itin pakenkti Jūsų pasitikėjimui savimi. Bakterijos, sukeliančios nemalonų burnos kvapą, dažnai slepiasi dantenų vagelėse, kurios yra sunkiai pasiekiamos net įmantriausiais dantų šepetėliais. Tuo tarpu Jūsų burnos higienos specialistas profesionalios burnos higienos metu pašalins apnašas, kuriose apstu bakterijų, užkirs kelią periodonto ligos progresavimui, sumažins dantenų uždegimą bei padės susigrąžinti gaivų burnos kvapą. 

 

 • Prevencija – pigiau nei gydymas

Na, o jei ir aukščiau esančių argumentų negana, turėtumėte atkreipti dėmesį ir prisiminti apie burnos higienos naudą Jūsų piniginei. Reguliari burnos higiena yra absoliučiai pigiausias ir mažiausiai skausmingas būdas pasirūpinti dantų higiena bei “brangių” burnos ligų prevencija.

Kviečiame užsiregistruoti:

☎️ Numeriu: +370 640 57717

📧 el.Paštu: info@altadenta.lt

💬 Privačia Facebook žinute (Facebook messenger piktograma, apatiniame dešiniajame kampe). 

Share:

Comments 1

Komentuoti
 • Nuoširdžiai dėkoju burnos higienistei Eimantei už profesionaliai atliktą procedūrą, nuoširdumą, rūpestingumą ir grąžintą pasitikėjimą šios srities specialistais!
  Gera žinoti, kad yra pas ką grįžti…😊❤️

Parašykite komentarą