Protezavimas šiandien: dėmesys sveikų danties audinių išsaugojimui

dantu protezavimas

Neinvazinis, audinius tausojantis protezavimas - įklotai ir užklotai.

Dantų atstatymas neapsiriboja tik plombavimu arba protezavimu vainikėliais. Yra tarpinė alternatyva: atstatyti prarastą funkciją ir apsaugoti dantį, pasitelkiant mikroprotezavimą įklotais ir užklotais, siekiant išsaugoti kiek įmanoma daugiau sveikų danties audinių. Įklotai ir užklotai gali būti gaminami iš keramikos (porceliano) ar kompozicinės dervos.

Danties įklotai ir užklotai yra mikroprotezavimui priskiriamas danties atstatymo būdas, atliekamas dantų technikų laboratorijoje arba pasitelkiant šiuolaikines CAD/CAM technologijas (kompiuterinį dantų restauracijų modeliavimo ir gamybos metodą) odontologijos klinikoje. Dėl šios priežasties keramikinės restauracijos yra itin estetiškos, atsparios nusidėvėjimui bei skilimui, palyginus su įprastomis plombinėmis medžiagomis.

Įklotai yra ilgalaikis sprendimo būdas norint atkurti prarastus krūminių ir prieškrūminių dantų audinius po ėduonies pažeidimo, atkurti danties formą, funkciją ir išvengti tolesnio pažeidimo. Užklotai gaminami tada, kai pažeista danties dalis yra per didelė, kad dantį būtų galima restauruoti plombinėmis medžiagomis, tačiau dar yra nemažai sveikų danties audinių, kuriuos galima išsaugoti.

 

Kada rekomenduojama dantį protezuoti keramikiniu užklotu?

  • Kai danties audinių yra prarasta daugiau nei 50 proc., kai yra pažeisti danties kauburai ar dantis yra gydytas endodontiškai. 
  • Užklotais yra protezuojami dantys, kurie yra per daug pažeisti, kad juos būtų galima atkurti plombinėmis medžiagomis. Plombos yra elastingos bei minkštos, kas lemia didelių plombų greitą nusidėvėjimą ir savo funkcijos praradimą. Tokios didelės plombos neatlaiko natūralaus danties perimto krūvio ir danties, atstatyto didelėmis plombomis, sienelės gali nulūžti ar skilti,o tai gali lemti danties netekimą.
  • Užklotai yra vienas geriausių sprendimo būdų, kuomet yra stiprus dantų nudilimas dėl bruksizmo (dantų griežimo), nes plombinėmis medžiagomis atstatyti dantys greičiau nusidėvi bei plombos nėra ilgalaikis šios problemos sprendimo būdas.

Privalumai:

+ Dantį restauruojant įklotu ir užklotu šlifuojama nedaug danties audinių, lyginant su danties protezavimu vainikėliu. Taip išsaugoma kiek įmanoma daugiau sveikų danties audinių.
+
Keramikiniai įklotai ir užklotai padeda sustiprinti dantį net iki 80 proc., sumažina danties sienelių lūžių tikimybę, apsaugo dantis nuo mikroįtrūkimų ar skilimo.
+
Itin estetiška restauracija, kuri bėgant metams nekeičia spalvos ir nedyla.
+ Danties įklotai ir užklotai yra ilgaamžiškesni, lyginant su kompozitinėmis plombomis, kurios dėvisi. Dėl šios priežasties jie prailgina danties gyvavimo laiką ir dantį ateityje reikia gydyti rečiau.
+ Ant įklotų ir užklotų keramikinio paviršiaus beveik nesikaupia apnašos.

Trūkumai:

Aukštesnė kaina, lyginant su dantų atstatymu plombomis. Tačiau reikia nepamiršti, kad įklotai ir užklotai plombas pranoksta savo tarnavimo laiku ir atliekama funkcija.
Reikalingi keli vizitai pas gydytoją odontologą.

Žinodami visus šiuos aspektus galite apsvarstyti, kuris dantų restauracijos būdas Jums priimtinesnis. Jei
nežinote koks variantas geriausias Jūsų situacijai, ,,Altadenta” odontologijos klinikos gydytojai
konsultacijos metu padės galutinai nuspręsti, koks gydymo būdas Jums asmeniškai yra pats geriausias.

Nedelskite ir registruokitės konsultacijai jau dabar!

Registruotis galite:
☎ Numeriu: +370 640 57717
📧 el.Paštu: info@altadenta.lt
💬 Privačia Facebook žinute (Facebook messenger piktograma, apatiniame dešiniajame kampe).