Dantų balinimas

Balti dantys – tai sveikatos ir jaunystės požymis. Deja, senstant, turint žalingų įpročių, vartojant dažomųjų savybių turinčių maisto produktų ir gėrimų, dantys keičia atspalvį. Vis didėjant pasiūlai, galime įsigyti balinamųjų dantų pastų, balinimui skirtų juostelių ir kt., tačiau šios priemonės nėra efektyvios ir gali pakenkti dantų emaliui.

Dėl kokių priežasčių dantų paviršiuje atsiranda dėmių?

dantų-balinimas-altadenta

 • Dėl prastos burnos ertmės higienos.
 • Dėl pernelyg dažno kavos, juodosios arbatos, raudonojo vyno, spalvotų gazuotų gaiviųjų gėrimų ir panašių produktų vartojimo.
 • Dėl rūgščių tamsaus atspalvio uogų, burokėlių ir kt.
 • Dėl rūkymo, taip pat kramtomojo tabako.
 • Įtakos turi skalavimo skysčiai, kurių sudėtyje yra chlorheksidino.
 • Dantų spalvą paveikia nuolatinių dantų vystymosi periodu vartoti tetraciklinų grupės antibiotikai, fluoro perteklius organizme, skystieji geležies preparatai.
 • Be šių faktorių, prisideda ir vidiniai veiksniai: dantų traumos, ėduonis, cheminės medžiagos, tam tikros ligos – cukrinis diabetas ar kt.

Vienos dėmės formuojasi emalio išorėje, kitos įsigeria į gilesnius jo sluoksnius. Paviršines dėmes galima pašalinti profesionalios burnos higienos metu, tuo tarpu gilesnės dėmės šalinamos dantis balinant.

Profesionalus dantų balinimas skirtas tiems, kurie nori turėti keliais tonais šviesesnius dantis bei tiems, kurių dantys yra dėmėti. Šiandien tai viena populiariausių procedūrų estetinėje odontologijoje, užtikrinant efektyvų ir saugų rezultatą.

Klinika „Altadenta“ siūlo kelių tipų dantų balinimo procedūras:

 • Balinimas klinikoje, arba kitaip – ofisinis balinimas. Procedūros metu dantenos bei dantų kakleliai izoliuojami specialia apsaugine medžiaga, o danties paviršius padengiamas balinamuoju geliu ir veikiamas helio lempa. Rezultatas matomas tą pačią dieną po procedūros. Prieš dantų balinimą rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną. Balinimo metu dantys pašviesėja nuo 3 iki 8 tonų.
 • Dantų balinimas namuose. Klinikoje yra pagaminamos balinamosios kapos, kurias pacientas sutepa specialia balinamąja medžiaga. Kapą reikia nešioti 2-3 val. per dieną. Dantų balinimas šiuo būdu užtrunka iki 2 savaičių.
 • Endodontiškai gydytų dantų vidinis balinimas. Toks balinimas gali būti atliekamas po šaknų kanalų gydymo. Į endodontinę danties ertmę dedama specialaus gelio, kuris dantį veikia iš vidaus.
 • Dantų balinimas „WHITEsmile FLASH“ sistema – tai paprastas ir greitas būdas džiaugtis balta šypsena ilgą laiką. 

Kokiais atvejais nerekomenduojama atlikti dantų balinimo?

„Altadenta“ klinikos specialistai įspėja, kad dantų balinti nereikėtų nėščioms ar žindančioms moterims, nepilnamečiams asmenims, pacientams, sergantiems burnos ertmės ar dantenų ligomis, turintiems itin jautrius dantis pacientams ir kitais atvejais, apie kuriuos būsite informuoti konsultacijos metu.

Balinant dantis spalvą keičia natūralūs dantys, bet ne dantų vainikėliai, plombos ir pan., todėl jei jūsų dantų restauracijos yra tamsesnės nei norimas balinimo rezultatas, po procedūros patamsėjusios dantų restauracijos keičiamos šviesesnėmis.

Rekomendacijos po balinimo procedūros

Labai trumpą laiko tarpą po balinimo dantys gali tapti jautresni šaltam ar karštam dirgikliui. Jei dantys balinami namuose, reiktų rinktis mažesnės koncentracijos balinamąją medžiagą. Taip pat reiktų nepamiršti naudoti dantų jautrumą sumažinančią pastą ar gelį.

Balinti dantys turi savybę pritraukti dažomąsias medžiagas, todėl bent mėnesį po procedūros reikėtų vartoti kuo mažiau emalio spalvą veikiančių maisto produktų ir gėrimų, privengti rūkymo ir laikytis optimalios burnos higienos standartų.

Procedūros rezultatai ir efektyvumas priklauso nuo paciento burnos higienos laikymosi bei vadovavimosi gyd. odontologo rekomendacijomis. Reguliariai pašalinant dantų akmenis, vengiant vartoti dažančiųjų produktų ir gėrimų, balinimo rezultatais galima džiaugtis net iki poros metų ar ilgiau.

Norite sužinoti, kurio tipo dantų balinimo procedūra geriausiai tiktų Jūsų atveju? Susisiekite su klinikos „Altadenta“ specialistais ir jau netrukus dantys taps tokie balti, apie kokius seniai svajojote!