Dantų implantavimas

Dantų netekimas – viena opiausių ir aktualiausių pacientų problemų. Dantys iškrenta dėl paveldimumo arba dėl netinkamos dantų priežiūros įgyto periodontito, patyrus dantų traumas, negydant pulpito, susidarius cistoms bei dėl kitų priežasčių.

Netekus dantų, į jų vietą pasislenka greta esantys dantys, nyksta kaulinis audinys, pakinta veido forma, žmogus vizualiai atrodo vyresnis negu yra. Po šio nemalonaus reiškinio suprastėja gyvenimo kokybė, žmogaus socialinis gyvenimas. Dėl prasčiau sukramtomo maisto gali išsivystyti virškinamojo trakto ligos, kiti negalavimai.

Todėl netekus danties, ilgai delsti nereikėtų, nes gydymas taps sudėtingesnis ir ilgesnis. Viena išeičių – gydymas įsriegiamais dantų implantais. Galima išskirti šiuos dantų implantų privalumus:

 • Pažangus gydymo metodas – dantų implantacija – leidžia atkurti identiškus atspalviu, forma dantis, o implantas atstoja danties šaknį.
 • Pacientams protezai ant implantų pritaikomi taip tiksliai, kad protezas yra nejuntamas.
 • Tai ilgalaikis sprendimas norintiems atstatyti prarastus dantis.
 • Implantuojant nenukenčia gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti.
 • Protezai ant implantų yra stabilūs.
 • Protezų, kurie tvirtinami ant implantų, nereikia išiminėti.
 • Dantų implantai pristabdo kaulinio audinio nykimo procesus.

Daugelį pacientų domina implantavimo procedūros eiga. Taigi gydymo procedūrą sudaro trys esminiai etapai:

 1. Chirurginė dalis: pasitelkus specialius įrenginius žandikaulyje suformuojama ertmė implantui. Implantas įsriegiamas į alveolinį kaulą ir paliekamas prigyti porai mėnesių. Tuomet ant implanto tvirtinamas laikinas danties vainikėlis.
 2. Chirurginė dalis: ant implanto užsukama gijimo galvutė. Šis etapas gali būti praleidžiamas, jei gijimo galvutė užsukama pirmojo etapo metu. Viskas priklauso nuo konkrečios klinikinės situacijos.
 3. Protezavimo dalis: ant prigijusio implanto fiksuojamas norimos spalvos ir konstrukcijos danties vainikėlis.

Implantacijos metu taikoma vietinė nejautra. Po chirurginės minioperacijos skiriama antibiotikų ir nuskausminamųjų. Vizito, kurio metu implantuojama, trukmė priklauso nuo sriegiamų implantų kiekio. Įprastai nuo implanto įsriegimo iki protezavimo vidutiniškai praeina 3-6 mėn. Tam tikrais atvejais galima ir momentinė implantacija, kai vos vieno vizito metu išraunamas dantis ir jo vietoje įsriegiamas dantų implantas.

Veiksniai, lemiantys implantavimo sėkmę

Svarbiausias veiksnys operacijos sėkmei – profesionalumas ir patirtis, kurią gali pasiūlyti „Altadentoje“ dirbantys gydytojai.

Dar vienas iš sėkmės garantų – pakankamas kaulinio audinio kiekis. Jei kaulinis audinys labai suiręs, prireikia papildomų procedūrų, pavyzdžiui, sinuso pakėlimo operacijos.

Labai svarbūs ir patys implantai. „Altadenta“ klinika pacientams rekomenduoja Straumann implantus. Šie šveicariški implantai atitinka šiuolaikinės implantologijos kokybės standartus. Tai populiariausi dantų implantai pasaulyje, nes:

 • Visiems Straumann dantų implantams suteikiama viso gyvenimo tarptautinė garantija. Ji galioja net 70-yje pasaulio šalių.
 • Straumann implantai pripažinti puikiai prigyjančiais: net 98-100 proc. pacientų nebereikia pakartotinės procedūros.

Dantų implantai yra gaminami iš titano lydinio. Titanas implantams naudojamas jau apie pusę amžiaus. Šis metalas – lengvas, labai tvirtas, atsparus korozijai ir biologiškai suderinamas su žmogaus organizmu.

Klinikos „Altadenta“ specialistai mielai Jus konsultuos visais su dantų implantais susijusiais klausimais. Pasirinkę implantus, susigrąžinkite gražią šypseną, o kartu – gyvenimo džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi!

Dantų implantavimo kaina

Pateikiame dažniausiai pasitaikančių implantavimo ir protezavimo ant implantų kainų skaičiavimo pavyzdžius. Dėmesio, implantavimo kainos yra orientacinės, kiekvieno paciento atvejis yra individualus, tiksli kaina apskaičiuojama tik po konsultacijos su gydytoju.

Vieno danties implantavimo kaina:
Vieno danties implantavimas
Su implantu STRAUMANN 640 EUR
Gijimo galvutė 60 EUR
Atrama nuo 59 EUR
Vainikėlis ant implanto nuo 400 EUR
Kaina nuo 1159 EUR
Keleto dantų implantavimo kaina:
Kelių dantų implantavimo kaina
Su implantais STRAUMANN 640×2 EUR
Gijimo galvutės 60×2 EUR
Atramos nuo 59 EUR
Vainikėlis ant implanto nuo 400×3 EUR
Kaina nuo 2659 EUR
Viso žandikaulio implantavimo ir protezavimo ant 4 implantų kaina:
Viso žandikaulio implantavimo kaina
Su implantais STRAUMANN 640×4 EUR
Gijimo galvutės 60×4 EUR
Atramos nuo 59 EUR
Protezas ant 4 implantų nuo 2500 EUR
Kaina nuo 5359 EUR