Vaikų dantų protezavimo ir kompensacijų gavimo tvarka

Pristatome Teritorinių ligonių kasų paskelbtą santrumpą, kurioje detaliai paaiškinama, kokiomis sąlygomis vaikams gali būti kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos. 

SesėsTeisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi vaikai, kurių kramtymo funkcija dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais vainikėliais, ir kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas. Vaikams dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos, jeigu jiems diagnozuotos šios ligos ir sveikatos sutrikimai:

  • dantų raidos ir dygimo sutrikimai, K00 (ligos kodas pagal TLK-10-AM);
  • įstrigę ir suspausti dantys, K01;
  • pulpos ir periapikalinių audinių ligos, K04 (esant nesusiformavusiai šakniai ir neužsidariusiai šaknies viršūnei);
  • gingivitas ir periodonto ligos, K05;
  • kiti dantenų ir bedantės alveolinės ataugos pakitimai, K06;
  • kiti dantų ir juos palaikančių struktūrų pakitimai, K08.

Kompensacijos sumos

  • Vaikams, kurių kramtymo funkcija dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais vainikėliais kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 211,04 balų (sumą nustato TLK).
  • Vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1272,31 balų (sumą nustato TLK).

Kokia tvarka vaikai įtraukiami į sąrašus?

Vaikai įtraukiami į sąrašus pagal PASPĮ pateiktus duomenis. Patikrinama jų teisė gauti dantų protezavimo paslaugas ir per 30 dienų nuo įtraukimo į sąrašus išsiunčiamos „Pažymos apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto“ (TLK pažyma) registruotu laišku prašyme nurodytu adresu. Vaikams pranešimai apie įtraukimą į sąrašus nesiunčiami.

Gavus TLK pažymą, per tris mėnesius reikia kreiptis į odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą dėl paslaugų suteikimo.

Jei Jūsų vaikui reikalingas dantų protezavimas ir TLK kompensacija, prašome kreiptis į mūsų kliniką, kur gydytojas odontologas atliks išsamią apžiūrą ir paruoš dokumentus. “Altadenta” klinikos tel. pasiteirauti 8 640 57717. 

Šaltinis: https://bit.ly/2DXjyS3

Share:

Parašykite komentarą